Pozycjonowanie stron www

Definicja pozycjonowania

Pozycjonowanie stron (SEO) to ogół czynności mających na celu poprawę widoczności strony w wyszukiwarkach przyczyniającej się do wzrostu liczby wizyt na stronie, a tym samym liczby potencjalnych klientów. Proces pozycjonowania strony rozpoczyna się od analizy konkurencji i doboru słów kluczowych, następnie optymalizacji strony pod kątem tych słów i pracy nad zwiększeniem liczby odnośników prowadzących do tej strony.

Dobór słów kluczowych

Kluczem do sukcesu jest prawidłowy dobór słów kluczowych. Przyjrzyjmy się teraz błędom, jakie można popełnić już na tym etapie:

Twoja strona powinna być pozycjonowana na takie słowa, po wpisaniu których odwiedzą ją tylko osoby faktycznie zainteresowane Twoimi usługami w Twoim mieście. Do poprawnych fraz należą więc m.in.: salon kosmetyczny Wrocław, kosmetyczka Wrocław, gabinet kosmetyczny Wrocław i zabiegi kosmetyczne we Wrocławiu.

Przedstawiliśmy tylko kilka wybranych fraz w celu zaprezentowania, dlaczego prawidłowy dobór słów kluczowych jest tak ważny. W przypadku pozycjonowania na efekty możesz czekać nawet kilka miesięcy i jeśli dopiero po tak długim czasie zorientujesz się, że strona jest pozycjonowana na słowo, które nie przynosi Ci korzyści - kilkumiesięczna praca pójdzie na marne.

Optymalizacja strony

Tą częścią powinien zająć się webmaster, ponieważ optymalizacja strony jest związana z ingerencją w jej kod. W celu skupienia uwagi przede wszystkim robotów wyszukiwarek na dobranych wcześniej słowach kluczowych, należy umieścić je w odpowiednich znacznikach, w tym m.in.: metatagi, nagłówki, wyróżnienia, opisy obrazków i odnośników, a przede wszystkim należy zmodyfikować tekst na stronie tak, aby zawierał te słowa. W tej kwestii potrzebna jest wiedza na temat SEO copywritingu.

Pozycjonowanie strony

Mając dobrane słowa kluczowe i stronę zoptymalizowaną pod ich kątem, należy zadbać o to, aby inni umieszczali na swoich stronach odnośniki do Twojej. Należy mieć przy tym na uwadze, iż podlinkowanym napisem (tzw. anchor text) powinno być jedno ze słów kluczowych bądź jego odmiana. Tu pole do popisu mają specjaliści do spraw SEO, którzy dzięki swojej kreatywności znajdą jak najwięcej sposobów na pozyskiwanie wartościowych odnośników. W celu zapoznania się ze szczegółami takich działań zachęcamy do znalezienia kursu pozycjonowania.

Źródło: Firmy.net